Hřiště TL Lokomotiva / tráva

26. kolo

TJ LOKOMOTIVA - TJ Přeštice 4:2 (2:2)
Neděle 14. 5. 2023

Dnes se hrál na Lokádě největší tahák 26. kola divize dorostu, čemuž odpovídala jak divácká kulisa, tak předvedené výkony. Před zápasem byly Přeštice druhé a Loko třetí, jen o dva body. Utkání se hrálo pěkně od podlahy. Souboje, branky a fotbalová kvalita z obou stran. My se ujali vedení už v sedmé minutě, kdy se trefil tečovanou střelou Pilňas. To s hosty příliš nezamávalo. Za šest minut vyrovnali a co hůř, po dalších deseti minutách šli do vedení. Obě inkasované branky byly dost laciné. První přímo z rohu bez teče. Druhá po sérii chyb a nedůrazu na zadní. Netrvako dlouho a bylo vyrovnáno. Rychlý přechod po lajně, přesná přihrávka a Zítyho střela k tyči. Do poločasu už gól nepadl a tak se šlo do kabin 2:2. Ve druhé půli utkání gradovalo. Hrálo se důrazně, což potvrzuje i osm žlutých karet. Přeštičtí hrozili zejména z centrovaných míčů. Jejich výšková převaha byla znatelná, ale naši obránci si s tím dokázali celkem s přehledem poradit. Žádnou vážnější šanci si nevypracovali. My se snažili hrát více do kombinace, za což jsme byli odměněni dvěma zásahy. Dvakrát se trefil Matuš po křižných přihrávkách. Ve druhém poločasu jsme byli lepší a po zásluze o dvě branky vyhráli. Ještě se nám nestalo, aby jsme nezahrávali žádný rohový kop za celé utkání. Hosté maji nejlepší obranu v soutěži a tak jsou čtyři branky super.